آغاز به کار یه مجموعه فرهنگی و هنری با محوریت کتاب

«بوک لند» هشتاد و چهارمین کتابفروشی شیراز شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
 
 
کتابفروشی «بوک لند» در شیراز آغاز به کار کرد تا تعداد کتابفروشی‌های این شهر به عدد 84 برسد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از شیراز، کتابفروشی «بوک لند» فعالیت خود را در حضور علی دهباشی مدیر نشریه بخارا، اسد الله امرایی مترجم، محمد کشاورز نویسنده نام آشنای شیراز و تعداد زیادی از اهالی فرهنگ شهر آغاز کرد و قرار است همین پنج شنبه در مراسمی رسماً افتتاح شود. آن طور که محمد پورحافظ مسئول بخش کتاب این مجموعه فرهنگی و هنری گفت: «بوک لند شیراز با 3 هزار جلد کتاب فعالیت خود را آغاز کرده و به عرضه کتاب‌های عمومی می‌پردازد.»

اتفاقاتی که در این کتابفروشی رقم می خورد مثل اسمش غریبه نیست! در زاویه‌ای از کتابفروشی قفسه‌ای نظر را جلب می‌کند که «شیرازی‌ها» نام دارد. در این قفسه آثار نویسندگان شیرازی و کتاب‌هایی که درباره شیراز نوشته شده است موجود است و به معرفی مؤلفان این شهر خواهد پرداخت.

آن طور که پورحافظ گفت:«از دیگر شاخصه‌های این کتابفروشی، ایجاد فضای کافه در حیاط ِ مجموعه است. این فضا به پیوند میان کافه نشینی و کتابفروشی کمک زیادی می‌کند.» 

یک بالکن زیبا و مبله برای کسانی که قصد دارند ساعاتی را با کتاب بگذرانند هم از دیگر وجوه تمایز این کتابفروشی بزرگ و مجهز است. به گفته پورحافظ، «بوک لند» علاوه بر بخش کتاب، دارای بخش‌های موسیقی یا «دیداری و شنیداری»، هدایا و کودک است و به زودی بخش گل و گیاه هم به این مجموعه افزوده می‌شود.

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری از جمله رونمایی کتاب یا آلبوم موسیقی، دیدار با نویسندگان و مترجمان، برپایی نمایشگاه‌های آثار تجسمی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تفریحی ویژه کودکان، بوک لند را از یک کتابفروشی صرف به مکانی برای دیدار و تبادل نظر علاقه‌مندان این حوزه‌ها نزدیک کرده است.»

این مجموعه در فضایی به مساحت بیش از 800 متر مربع  به مردم شیراز خدمات ارائه می‌دهد و سومین شعبه بوک لند در ایران است. بوک لند، مجموعه فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و هنری است که با نگاهی نو به عرضه کالاهای فرهنگی و فراهم آوردن بستری مناسب جهت تعامل بیشتر بین پدید آورندگان و مخاطبین این آثار، در دو شعبه تهران و یک شعبه در شیراز مشغول به فعالیت است.

پایگاه اطلاع رسانی این مجموعه در معرفی خود نوشته است: «ما کوشیده‌ایم با در نظر گرفتن تمامی سلایق، مجموعه‌ای از متنوع ترین محصولات فرهنگی و هنری شامل کتاب و نشریات کودک و بزرگسال، کتاب و نشریات خارجی، موسیقی، آثار هنری تزیینی، کتاب‌های نفیس و نوشت افزار را با راهنمایی و مشاوره کارشناسان مجموعه، در اختیار مراجعین قرار دهیم.»

با به شمار آوردن «بوک لند»، تعداد کتابفروشی‌های شیراز به عدد 84 رسید و امیدها را برای تشکیل اتحادیه ناشران و کتابفروشان پررنگ‌تر کرد. «بوک لند» در نبش خیابان ارم و آزادی شیراز قرار دارد و هر روز از ساعت 10 صبح تا 22 حتی روزهای تعطیل خدمات ارائه می‌دهد. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269137