با محوریت کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن»؛

دوره بینش ولایی در قم از 11 دیماه آغاز می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
گزارشگر : زینب مرادی
 
 
مدیر طرح سراسری تبیین منظومه فکری رهبر انقلاب اعلام کرد: دوره بینش ولایی در قم با محوریت کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» از یازدهم دی‌ماه آغاز می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل فخریان روز شنبه (هشتم دی‌ماه) در نشستی خبری طرح سراسری تبیین منظومه فکری مقام معظم رهبری که در قم برگزار شد، گفت: این طرح با هدف تبیین اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب به صورت منظومه واحد جهت آشنایی مردم با اندیشه‌ها و تفکرات مقام معظم رهبری در مورد شکل‌گیری انقلاب از سال گذشته (1396) آغاز شده است که تاکنون در 31 استان و شهرستان به اجرا گذاشته شده است.

فخریان افزود: آشنایی مردم با آرمان‌ها، تاریخ و حقایق انقلاب از زبان متولیان شکل‌گیری انقلاب اسلامی از دیگر اهداف این طرح است که نقشه راه تحقق اهداف انقلاب اسلامی را از منظر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری برای مخاطب ترسیم می‌کند تا مردم در مسیر اندیشه فکری ایشان حرکت کنند.

مدیر طرح سراسری تبیین منظومه فکری رهبر انقلاب، با بیان اینکه در این سیر مطالعاتی 24 عنوان انتخاب کردیم تا ذهن مخاطب با افکار امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری منطبق شود، ادامه داد: برای دستیابی به منظومه رهبر معظم انقلاب، برای نخستین بار در کشور، کتاب «سیر مطالعاتی منویات رهبر انقلاب» در سطوح پایه، متوسطه و پیشرفته ارائه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه دوره‌های آموزشی سیر مطالعاتی در برخی شهرها از جمله تهران، گیلان، قم، همدان و خراسان رضوی برگزار شده است، تصریح کرد: برای برگزاری دوره‌ها حدود 40 سرفصل جهت آشنایی با اندیشه‌های مقام معظم رهبری ارائه شده است که از جمله این موارد، می‌توان به نقش فضای مجازی برای تمدن‌سازی و نقش ولی فقیه در عصر غیبت برای تمدن‌سازی اشاره کرد.

فخریان، با بیان اینکه تاکنون از بیانات مقام معظم رهبری کتاب‌های بسیاری منتشر شده است، گفت: برای طرح سیر مطالعاتی کتاب‌هایی را انتخاب کردیم که با ارائه نقشه راه برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی تطابق دارند.
 
مدیر طرح سراسری تبیین منظومه فکری رهبر انقلاب، در ادامه با بیان اینکه سیر مطالعاتی استانی از دوم دی‌ماه در تهران با محوریت مهمترین کتاب رهبر انقلاب با نام «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» آغاز به کار کرد، افزود: این کتاب ماحصل 28 سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سال 1358 در مشهد است که رویکرد مخاطب را به اصل دین یعنی توحید، نبوت و ولایت اصلاح می‌کند.

وی به اجرای این طرح در قم اشاره کرد و افزود: از یازدهم دی‌ماه دوره بینش ولایی در قم با محوریت کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» در سازمان تبلیغات اسلامی شروع می‌شود.

فخریان با بیان اینکه در بخش‌هایی از اندیشه‌های مقام معظم رهبری که کار جدی بر روی آن انجام نشده است، تولید محتوا انجام می‌دهیم، تصریح کرد: بخش سوم فعالیت ها تولید محتوا برای انتشار اندیشه رهبر انقلاب است که تاکنون در این راستا دو عنوان کتاب «تشکیلات، بایدها و نبایدها از نظر رهبر انقلاب» و «ولایت فقیه در اندیشه رهبر انقلاب» منتشر شده است.

مدیر طرح سراسری تبیین منظومه فکری رهبر انقلاب، از طرح سراسری تبیین منظومه فکری مقام معظم رهبری به عنوان یک طرح جدید و نو اشاره کرد و افزود: این طرح، یک طرح مردمی و بدون وابستگی به ارگان‌های دولتی و غیردولتی است که در سراسر کشور به صورت تشکیلاتی و منظم در حال اجرا است که برای اجرای این طرح در استانها و شهرستان‌ها 33 نماینده مشغول فعالیت هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269831