طرح وجین در ۵۰ کتابخانه عمومی سمنان اجرا شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
 
 
طرح رف‌خوانی (یا همان وجین) در 50 کتابخانه‌های عمومی سمنان به اجرا درآمد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، نورعلی غلامحسین‌نیا سماکوش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: رف‌خوانی کتابخانه‌ها با هدف به‌روز شدن اطلاعات، رده‌بندی کتاب‌ها، جایگزین شدن برخی از منابع به جای کتاب‌های قدیمی و آمار کتاب‌های مفقودی در ۵۰ کتابخانه عمومی سطح استان سمنان اجرا شد.

وی با بیان اینکه این کار باعث تصحیح آمار و اطلاعات منابع موجود در حوزه کتاب‌ها می‌شود، افزود: یکی دیگر از اهداف این طرح، مطابقت آن‌ها با سیستم نرم‌افزار یکپارچه کتابخانه‌های عمومی کشور و همچنین خارج شدن کتاب‌های فرسوده و تکراری از مجموعه ۵۰ کتابخانه عمومی خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: ویرایش‌های قدیمی کتب کمک درسی یکی از جوامع هدف طرح رف‌خوانی کتابخانه‌های عمومی استان بوده است تا بتوانیم کتاب‌های ویرایش جدید را در کتابخانه‌ها اضافه کنیم.

سماکوش با بیان اینکه یکپارچگی کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور در نرم‌افزار «سامان» ضرورت دارد، افزود: یکپارچگی در سامانه مذکور در زمره ابلاغیه‌های اسناد بالادستی در زمره کتابخانه‌های عمومی محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: اعضای کتابخانه و حتی افراد غیرعضو می‌توانند منابع موردنظر خود را از طریق سیستم جستجوی نرم‌افزار سامان به نشانی www.samanpl.ir جستجو کرده و اطلاعات مربوط به کتاب و کتابخانه مورد نظر را دریافت و کتاب مورد علاقه خود را برای گرفتن امانت رزو کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269906