امام جمعه یاسوج مطرح کرد؛

قرآن یک قانون اساسی خوب است

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷
 
 
امام جمعه یاسوج گفت: قرآن قانون اساسی خوبی است، اما اگر به ظاهر آن توجه و از باطن و محتوای آن غفلت شود، نتیجه‌ای گرفته نمی‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، آیت‌الله سیدعلی‌اصغر حسینی بعد از ظهر یکشنبه 9 دیماه در جمع خبرنگاران گفت: قرآن شفاعت کننده و هدایت کننده بشر است و قومی که دست تمسک به سمت قرآن دراز کند، رشید و هدایت شده است و انسان‌هایی فرهیخته نسبت به احکام الهی خواهد داشت.

حسینی تصریح کرد: قرآن انسان را هدایت می‌کند، اما شرط آن توسل و عمل به محتوای قرآن است.

وی افزود: باید نسبت به تمسک به قرآن حساسیت بیشتری پیدا کنیم و تحقق این مورد فراگیر شدن و اجرای احکام قرآن را محقق خواهد کرد.

امام جمعه یاسوج با تاکید بر توجه به محتوای قرآن، گفت: قرآن قانون اساسی خوبی است، اما اگر به ظاهر آن توجه شود و از باطن و محتوای آن مغفول شویم، نتیجه‌ای گرفته نمی‌شود.

حسینی تصریح کرد: همه ما مسئولیم و وظیفه داریم که برای نشر قرآن و اجرای احکام قرآن تلاش کنیم. هرکسی باید به اندازه توانش برای قرآن و فراگیر شدن احکام آن تلاش کند.

حسینی با بیان اینکه امید است که بتوانیم احکام قرآن را به شکل مطلوبی در جامعه نهادینه کنیم، گفت: هیچ ملتی با داشتن قرآن فقیر نیست و هیچ ملتی نیز با نداشتن قرآن غنی نیست.

حسینی با اشاره به تلاش دشمنان برای ناامید کردن مردم از انقلاب، گفت: دشمن تلاش می‌کند که مردم ما را از انقلاب مأیوس کند، اما به لطف خداوند این مردم ما هستند که دشمنان را مأیوس کرده‌اند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269907