«شمسيه لندنيه» رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
 
 
کتاب «شمسيه لندنيه» نوشته سيد علي ميرفتاح در خانه کتاب پیدایش رونمایی شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم معرفي و رونمايي كتاب «شمسيه لندنيه» نوشته سيد علي ميرفتاح، روزنامه‌نگار و سردبير مجله كرگدن، روز پنجشنبه 6 دي‌ماه در خانه كتاب پيدايش برگزار شد. در اين نشست فريدون مجلسی، اسدالله امرايي و جواد موسوی حضور داشتند و كتاب از ابعداد مختلفي مورد نقد و بررسي قرار گرفت.
 
فريدون مجلسي با بيان اينكه مطالب موجود در كتاب را پيش از اين در مجله كرگدن خوانده بود گفت: از آنجا كه خواندن يكباره مطلب با تكه تكه خواني آن تفاوت زيادي دارد، خواندن كتاب «شمسيه لندنيه» براي من بسيار لذت‌بخش بود. البته با وجود اينكه من يك نويسنده سياسي هستم، همواره اينگونه كتاب‌ها را دنبال مي‌كنم و مي‌خوانم.

مجلسي با اشاره به موضوع كتاب گفت: در اين كتاب انگار حاج سياح را مجبور كرده‌اند كه برخي ماجراهاي سياسي را از كتابش درآورد و حالا اين اسناد به شكل مشكوكي به دست نويسنده رسيده است و تبديل به اين كتاب شده. فقط تنها مشكل نگران‌كننده اين است كه ممكن است برخي از خوانندگان مطالب كتاب را جدي بگيرند و به عنوان يك منبع از آن استفاده كنند.

اسدالله امرايي نيز با گفتن اينكه از ابتدا مطالب «شمسيه لندنيه» دنبال مي‌كرد گفت: گاهي پيش مي‌آمد كه هنگام خواندن واقعا نمي‌توانستم جلوي خنده خودم را بگيرم. مطمئنم كه اين كتاب مرجع مهمي براي دوستان طنزنويسي كه كتاب‌هاي اين حوزه را دنبال مي‌كنند خواهد شد.

سيدعبدالجواد موسوي هم با اشاره به اينكه حوزه‌هاي متنوعي از جمله فرهنگ، سياست و شعر در داستان اين كتاب جمع شده، علاقه‌مندي ميرفتاح به ادبيات و به ويژه سعدي را در اين كتاب هويدا دانست و گفت: دغدغه‌هاي ميرفتاح كه از دوران مجله سوره وجود داشته همچنان در اين كتاب به چشم مي‌خورد. دغدغه‌هايي از جمله ايران دوستي و پيوند سنت و مدرنيته.

در انتهاي نشست نيز سيدعلي ميرفتاح با اشاره به شرايطي كه كتاب را در آن مي‌نوشته عنوان كرد كه بخشي از كتاب را در آرامش و با فراغ بال نوشته و نوشتن بخشي از آن مصادف با دوران پركاري‌اش شده است.
 
انتشارات پيدايش، كتاب «شمسيه لندنيه» اثر سید علی میرفتاح را  با قيمت آن 32 هزار تومان منتشر کرده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269937