در تشریح دستاوردهای جامعه‌المصطفی اعلام شد؛

آشنایی 300 هزار طلبه خارجی و خانواده‌هایشان با زبان فارسی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۳
 
 
معاون ارتباطات جامعه المصطفی العالمیه در تشریح دستاوردهای 40 ساله این مرکز، گفت: جامعه‌المصطفی علاوه بر چاپ و انتشار کتاب به زبان‌های مختلف، بیش از 300 هزار طلبه و خانواده‌هایشان را با زبان فارسی آشنا کرده است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، دستاوردهای چهل ساله حوزه‌های علمیه در سی و هشتمین نشست شنبه‌های انقلاب در مجمتع دارالولایه تبیین شد.

در این نشست حجت الاسلام محسن قنبری معاون ارتباطات و بین الملل جامعه المصطفی العالمیه به فعالیت‌های انجام شده در عرصه خارجی و پرورش مبلغان بین‌المللی اشاره کرد و گفت: تقریب به عنوان یک امر مهم و اساسی در شعار و عمل مورد توجه حوزه علمیه در فضای بین الملل است.

وی ادامه داد: سرفصل‌های ما نه تکفیری‌اند نه تفریطی و نه افراطی بلکه طبق قرآن راه اعتدالی را در پیش گرفته‌ایم.
 
قنبری با اشاره به فعالیت این دانشگاه در فضای مجازی بیان کرد: دانشگاه مجازی المصطفی در شبکه‌های مجازی مشغول به فعالیت است، دشمن از این ابزار استفاده می‌کند و ما نیز از همین طریق به تبلیغ می‌پردازیم.
 
معاون ارتباطات و بین الملل جامعه المصطفی العالمیه یادآور شد: رسالت ما عرضه کلام اهل بیت (ع) است. اگر این کلام را به گوش جهانیان برسانیم، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
 
قنبری با توجه به رسالت مورد نظر جامعه المصطفی گفت: جامعه المصطفی امروز از نقاط مختلف، دانش پژوه دارد و علوم اهل بیت با مرکزیت حوزه علمیه قم در حال جهانی شدن است. در حوزه پژوهش توسعه خوبی در فضای بین المللی داشته ایم. به عنوان مثال می‌توان به انتشار کتاب از طرف جامعه المصطفی با بیش از هزار و ۷۰۰ کتاب به ۲۵ زبان جهان، هزار و ۸۰۰ کتاب به ۵۸ زبان از طرف مجمع جهانی اهل بیت و هزار و ۱۰۰ کتاب به ۴۳ زبان مختلف از طرف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اشاره کرد.
 
وی افزود: علاوه بر چاپ و انتشار کتاب‌های مورد نیاز، این مجموعه بیش از 300 هزار طلبه و خانواده‌هایشان را با زبان فارسی آشنا کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270229