مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان:

هیچ کتابخانه‌ای در سمنان مشکل گرمایشی ندارد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
 
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: در حال حاضر هیچ کتابخانه‌ای در استان مشکلات سرمایشی و گرمایشی ندارد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، نشست علیرضا آشناگر، استاندار سمنان با جمعی از مدیران فرهنگی دستگاه‌های اجرایی این استان با هدف هم‌اندیشی جهت ارتقای سطح فرهنگ جامعه در محل استانداری برگزار شد.

استاندار سمنان در این جلسه گفت: در حوزه فرهنگی با دشمنی مجرب و مجهز مواجه هستیم. تنها راه مقابله با این دشمن رجوع به مردم و آموزه‌های دینی است. متولیان فرهنگی باید بدانند که چگونه انجام کارهای فرهنگی را در جامعه رواج دهند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های متولی فرهنگ باید از ابزارها و فناوری‌های نوین فرهنگی از جمله شبکه‌های اجتماعی استفاده موثر و بهینه داشته باشند.

استاندار سمنان همچنین خواستار توجه جدی دستگاه‌های فرهنگی استان به مقوله آسیب‌های اجتماعی شد.

۷۱ باب کتابخانه در استان سمنان فعالیت می‌کنند

در ادامه نورعلی غلامحسین نیا سماکوش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه هم اکنون ۷۱ کتابخانه عمومی در استان سمنان فعالیت می‌کنند، گفت: از این تعداد ۵۳ کتابخانه به صورت نهادی، یک کتابخانه مستقل و ۱۷ کتابخانه مشارکتی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ۶۳ کتابخانه دیگر در استان افتتاح شد. براساس آمار ۸۷ درصد کتابخانه‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی در استان راه‌اندازی شده است.

سماکوش با تاکید براینکه ۲۴ کتابخانه عمومی روستایی و ۴۷ کتابخانه عمومی شهری در استان سمنان وجود دارد، گفت: قریب به ۶۲ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان سمنان هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به اینکه پیگیری‌های لازم جهت راه‌اندازی هفت کتابخانه عمومی روستایی در استان سمنان انجام شده است، گفت: تاکنون هشت کتابخانه عمومی در استان سمنان توسط خیرین احداث شده است.

وی تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی نام‌نیک، مغان، زمان آباد، مومن آباد، مدیر عالمی شهرستان دامغان، خورزان و ده سلطان توسط خیرین راه اندازی شده است.

سماکوش از فعالیت ۲۰ انجمن کتابخانه‌ عمومی در استان سمنان خبر داد و افزود: یک انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در استان و سه انجمن در شهرستان‌های سرخه، گرمسار و مهدیشهر از سال ۹۳ تاکنون به ثبت رسیده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تلاش شده است حتی‌الامکان مشکلات کتابخانه‌های عمومی رفع شود، گفت: در حال حاضر هیچ کتابخانه‌ای در استان مشکلات سرمایشی و گرمایشی ندارد.

سماکوش برگزاری برنامه‌های فرهنگی همچون نقد و بررسی کتاب، رونمایی کتاب، نشست‌های کتاب‌خوان و برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها را از جمله فعالیت‌های کتابخانه دانست.

وی در خاتمه با اشاره به پیشرفت فیزیکی ساختمان کتابخانه عمومی شهرستان مهدیشهر،‌ خواستار مساعدت استاندار برای تکمیل و تجهیز این کتابخانه شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270245