نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

مدیریت فضای مجازی نیازمند کار ایجابی است

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
گزارشگر : یونس عزیزی
 
 
نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: فضای مجازی را باید با کارهای ایجابی، مدیریت کرد و تنها با کارهای سلبی نمی‌توان مانع از آسیب‌های فضای مجازی شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، آیین افتتاحیه دوره‌های آموزشی سواد رسانه و اختتامیه جشنواره تولیدات مجازی عصر روز یکشنبه 16 دیماه با حضور آیت‌الله سید‌هاشم حسینی بوشهری امام جمعه موقت قم، سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجه الاسلام روحانی مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، قاسمی مدیر کل امور اجتماعی استانداری، مقیمی مدیر عامل سازمان فرهنگی شهرداری، تاجیک رئیس سازمان بسیج رسانه و جمعی از فعالان فضای مجازی در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.
 
در ابتدای مراسم حجت الاسلام روحانی مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم ضمن خیرمقدم و خوش آمد گویی در رابطه با دوره‌های آموزشی سواد رسانه گفت: در 40 مسجد منتخب این دوره‌ها تشکیل خواهد شد و ان شاء الله در دیگر مساجد نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
 

وی به اهمیت فضای مجازی در شرایط کنونی جامعه اشاره کرد و افزود: زمان حال با زمان سابق تفاوت‌های عمده‌ای پیدا کرده است. مدیریت اکثر زمینه‌ها اعم از سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در این بستر شکل می‌گیرد. اگر دشمن از این فضا استفاده می‌کند لازم است ما هم مسلح شویم و در این حوزه فعالانه ورود کنیم.
 
مسئول فرهنگی کانون مساجد استان به ظرفیت‌های موجود در این زمینه اشاره کرد و یادآور شد: ظرفیت‌های خوبی در تولید محتوای فضای مجازی در استان موجود است که نیاز به حمایت از طرف فعالین فرهنگی و مسئولین احساس می‌شود.

سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنان کوتاهی از توجه و اهتمام ویژه آیت‌الله حسینی بوشهری نسبت به فضای مجازی و سواد رسانه تشکر کرد و به اهمیت مکتوب کردن و چاپ کتاب در این حوزه پرداخت و گفت: لازم است در این حوزه پژوهشگران، نویسندگان و اهالی فکر و اندیشه در راستای بسط و گسترش سواد رسانه دست آوردهایش را مکتوب و به چاپ رسانند.

وی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی خود را در جهت حمایت این گونه آثار اعلام می‌کند.
 

آیت‌الله سید‌هاشم حسینی بوشهری امام جمعه موقت قم با بیان اینکه بر اساس سخنان بزرگان هدایت در جامعه انتشار پیدا نمی‌کند مگر از همان راهی که ضلالت منتشر می‌شود، گفت: هر چه انسان شناخت بیشتری از زمان خود داشته باشد و در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی و سیاسی دارای شناخت کافی باشد به همان نسبت کمتر گرفتار مصائب و مشکلات می‌شود.

وی بیان کرد: انسانی که زمانه خود را بشناسد دچار غفلت نمی‌شود، امروز یکی از نیازهای مهم نسل جوان هوشیاری در برابر مسائل روز است تا با آمادگی کامل به استقبال زمان برود و دچار لغزش نشود.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: از دغدغه‌های جدی ما فضای مجازی است که هنوز بسیاری از افراد در جامعه به ویژه جوانان شناخت کافی از این فضا و آسیب‌های آن ندارند. باید سواد رسانه‌ای را در جامعه ارتقاء داد تا مردم در برابر آسیب‌های این فضا مصون بمانند.
 
نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: باید فضای مجازی را مدیریت کرد و به تولید محتوا در این فضا پرداخت. مدیریت فضای مجازی نیاز به کار ایجابی دارد و تنها با کارهای سلبی نمی‌توان مانع از آسیب‌های فضای مجازی شد.
 

آیت‌الله حسینی بوشهری در پایان از جوانان مستعد و خوش ذوق در خواست کرد به تولید محتوای جذاب و فاخر برای فضای مجازی بپردازند و قدرت مقابله با محتوای دشمن را به وجود آورند.
 
 در بخش آخر این  برنامه با حضور مسئولین از نفرات برتر جشنواره تولیدات مجازی تقدیر به عمل آمد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270255