شب‌نشینی اهالی یک روستا با کتاب؛ ایده ابتکاری یک کتابدار

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
 
 
کتابدار یک کتابخانه عمومی در یکی از روستاهای شهرستان، در ایده‌ای ابتکاری، هر شب اهالی روستا را به یک دورهمی خانوادگی حول محور کتاب دعوت می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، فریبرز تقی‌پور مسئول کتابخانه عمومی شهدای روستای قیام از توابع شهرستان لنده، در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در خانواده‌ها، طرحی ابتکاری موسوم به «شب‌نشینی با کتاب در خانواده» را در این کتابخانه اجرا کرده است.

وی هدف از این کار خلاقانه را ترویج فرهنگ مطالعه عنوان کرد و گفت: این طرح در راستای ایجاد فضایی صمیمی در بین والدین و فرزندان خانواده با خوانش کتاب‌های مفید و آموزنده، در بین خانواده‌های ساکن در این روستا اجرا شده است.

به گفته کتابدار کتابخانه عمومی شهدای قیام، این نشست کتابخوانی دورهمی هر شب در بین اعضای خانواده‌ها در این روستا برگزار می‌شود.

تقی‌پور افزود: در این طرح که هر هفته در یک خانواده برگزار می‌شود، کتاب‌هایی متناسب با علاقه اعضای خانواده در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد که هر کدام از آنها چند صفحه از آن را برای سایر افراد خانواده می‌خوانند و اعضای خانواده در صورتی که کتاب مورد علاقه آن‌ها بود، می‌توانند با مطالعه کامل این کتاب، آن را به سایر دوستان و خانواده‌ها هم معرفی کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270346