دفتر خبرگزاری کتاب ایران در اصفهان افتتاح شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۳
 
 
مراسم افتتاح نمایندگی خبرگزاری کتاب ایران در اصفهان در مجتمع فرهنگی مطبوعاتی این استان برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، خبرگزاری کتاب ایران شعبه اصفهان بعد از ظهر امروز چهارشنبه (19 دیماه) باحضور محمدجواد مرادی‌نیا؛ مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه خانه‌کتاب و خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حسن محمودی؛ سردبیر خبرگزاری و حجت‌الاسلام انصاری؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افتتاح شد.

در حاشیه این افتتاحیه، مدیرعامل خانه کتاب پس از بازدید از کتابخانه فرهنگسرای رسانه اصفهان 300 جلد کتاب تخصصی رسانه به کتابخانه این مرکز اهدا کرد. در این بازدید، بر لزوم الگوبرداری از این کتابخانه بزرگ و مجهز، برای ساخت نمونه‌های مشابه در دیگر استان‌ها تاکید شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین انصاری در آیین افتتاح خبرگزاری کتاب ایران شعبه اصفهان اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات برای همه ما مسئله کتاب است و آنچه که در این حوزه اهمیت دارد، اطلاع رسانی در حوزه کتاب است.
 

وی با ابراز خشنودی از افتتاح خبرگزاری کتاب در استان اصفهان، ادامه داد: امیدواریم آغاز به کار خبرگزاری کتاب که همزمان با بیست و چهارمین دوسالانه جایزه کتاب اصفهان است، مبارک باشد و وظیفه ماست که با توجه به مسئولیتی که در حوزه کتاب داریم، حمایت‌های لازم را داشته باشیم.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه حضور و فعالیت خبرگزاری کتاب ایران در این استان، می‌تواند باعث رونق بیشتر کتابخوانی در استان شود، تصریح کرد: وجود خبرگزاری که مختص کتاب باشد و روی این مورد تمرکز داشته باشد، در بین رسانه‌های استان خالی بود و امیدواریم چند ماه دیگر این خبر به گوش ما برسد که با حضور خبرگزاری کتاب، سرانه مطالعه اصفهان افزایش پیدا کرده است.

وی همچنین از افتتاح چندگذرگاه فرهنگی در اصفهان خبر داد و گفت: با همکاری شهرداری اصفهان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چندگذرگاه فرهنگی افتتاح خواهد شد که محلی برای اجتماع علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

همچنین در ادامه بازدیدها، مسئولان حاضر در مراسم افتتاح شعبه خبرگزاری کتاب ایران در اسفهان، ضمن بازدید از خبرگزاری ایمنا از تحریریه این رسانه در اصفهان بازدید کردند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270421