وقتی یک معلم دوستدار کتاب محرومیت را از چهره روستا پاک می‌کند

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶
 
 
فعالیت‌های یک باشگاه كتابخوانی در روستای قره‌آغاچ از توابع کلاله در استان گلستان، توجه برگزارکنندگان یک مسابقه کتابخوانی را در پایتخت به خود جلب کرد و تا حدودی رنگ محرومیت را از چهره این روستای دوستدار کتاب، زدود؛ روستایی که از نعمت آب آشامیدنی هم محروم است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان گلستان، چندی پیش باشگاه كتابخوانی بویان روستای قره آغاچ برای تهیه كتاب به مبلغی پول نیازمند بود و تسهیلگر باشگاه برای تهیه كتاب در مسابقه اینستاگرامی «گوشه دنج كتابخوانی من» كه توسط «هلدینگ داتیس» در تهران برگزار شده بود، شرکت کرد.

«لطیفه دقدی زاده» معلم و تسهیلگر باشگاه كتابخوانی بویان مدرسه سعدی در روستای قره آغاچ از توابع شهرستان کلاله در استان گلستان که در نزدیکی زیارتگاه خالد نبی قرار دارد، به نیت کسب جایزه 50 میلیون ریالی این مسابقه در آن شرکت کرد با این هدف که با این پول بتواند برای دانش‌آموزان این مدرسه، کتاب خریداری کند.
 

داوران مسابقه رامبد خالقی و مونا زارع پس از بررسی حدود 300 اثر دریافتی، 15 عکس را انتخاب کردند و با انتشار آن در صفحه رسمی هلدینگ یادشده، این آثار را به رای گذاشتند و در انتها 2 اثر به عنوان برترین‌ها براساس میزان لایک و کامنت شناخته شدند و اثر «لطیفه دقدی‌زاده» معلم مدرسه سعدی و تسهیلگر باشگاه کتاب‌خوانی بویان در روستای قره آغاچ به عنوان اثر ویژه انتخاب شد.

در آیین اهدای جوایز این مسابقه وقتی دقدی‌زاده پس از دریافت تندیس ویژه و جایزه‌اش شرحی از وضعیت مدرسه و روستا را ارائه کرد، مدیرعامل هلدینگ داتیس پس از شنیدن وضعیت روستا و مشاهده تصاویر مدرسه‌ای که دقدی زاده در آن به تدریس مشغول است، قول تهیه لوازم مورد نیاز مدرسه را داد.

در پایان هفته‌ای که گذشت، این شركت به قول خود عمل كرد و برای ١٧٤ دانش آموز محروم، ١٧٤ كاپشن و كفش و برای هر كلاس یك عدد تخته وایت برد تهیه و ارسال كرد كه در یکی از روزهای گذشته، این هدایا که ارزش ریالی آنها تقریباً 80 میلیون ریال بود، به دست بچه‌ها رسید.
 

فعالیت‌های کتابخوانی این باشگاه و شرکت این معلم تسهیلگر باشگاه کتابخوانی بویان در جشنواره عکس کتاب موجب شد تا نگاه ویژه‌ای به این روستا شود و کتاب برای دانش آموزان روستای قره آغاچ، کلی هدیه بیاورد.

یادآور می‌شود روستای «قره آغاچ» که سکنه آن از نعمت آب آشامیدنی و گاز محروم هستند، در فاصله 55 کیلومتری شهرستان کلاله در شمال زیارتگاه خالد نبی با شکل ساختاری طولی به ابعاد 7 کیلومتر در کنار رودخانه آب شور واقع شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270480