مدیر اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد:

کتاب شهدای قرآنی در کهگیلویه و بویراحمد تالیف می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۴
 
 
مدیر اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد از تالیف کتاب شهدای قرآنی در این استان خبر داد.
 
عبدالمحمد نمازی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به دستاوردهای حوزه فعالیت‌های قرآنی در چهار دهه اخیر، گفت: فعالیت‌های قرآنی و در مجموع فرهنگ قرآنی بعد از انقلاب قابل مقایسه با گذشته نیست و در چهار دهه اخیر پیشرفت خوبی در این حوزه حاصل شده است.

مدیر اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از بدو پیروزی انقلاب تاکنون مسابقات قرآنی در حال برگزاری است و امسال در آستانه ۴۲ دوره مسابقات قرآنی هستیم.

وی به دیگر پیشرفت‌های حوزه قرآنی اشاره کرد و افزود: برگزاری محافل انس با قرآن، افزایش کمّی و کیفی قاریان قرآنی، افزایش تولیدات و پژوهش‌های مراکز پژوهشی و دانشگاه‌های قرآنی و تعلیمات قرآنی، آثار هنری قرآنی، شبکه‌های رادیو و تلویزیون و نشریات قرآنی و همچنین فعالیت‌های بین‌المللی از جمله دستاوردهای حوزه قرآنی ۴۰ ساله انقلاب است.

این مسئول با اشاره به پیشرفت‌های خوب حاصل شده در حوزه قرآنی بیان کرد: استانداردترین دوره مسابقات قرآنی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

نمازی به موضوع قرآن و شهادت اشاره کرد و افزود: معرفی شهدای قرآنی از جمله برنامه‌های در دستور کار است که با همکاری کنگره شهدا دانش‌آموزان قاری، حافظان، مربیان پرورشی و قرآن و اساتید حوزه و دانشگاه در حوزه قرآن که به فیض شهادت رسیده‌اند در قالب یک کتاب به جامعه معرفی می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270531