دبیر هیئت منصفه مطبوعات کتابخانه شخصی خود را اهدا کرد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
 
 
علی‌اکبر کساییان دامغانی، دبیر هیئت منصفه مطبوعات تعداد ۱۴۲۶ جلد از کتب و مجلّات کتابخانه شخصی خود را به کتابخانه عمومی شهر زادگاهش دامغان اهدا کرد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، محمد سلطانیه رئیس اداره کتابخانه های عمومی دامغان گفت: علی اکبر کسائیان دامغانی شاگرد زنده‌یاد جلال آل‌احمد و روزنامه‌نگار پیشکسوت، تعداد ۱۴۲۶ جلد از کتب و مجلات کتابخانه شخصی خود را به کتابخانه عمومی دامغان اهداء کرد.

به گفته وی، کسائیان، دبیر هیئت منصفه مطبوعات کشور، در نامه‌ای خطاب به رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی دامغان نوشته است: «این بنده حقیر که به اقتضای حرفه معلمی در مقاطع مختلف، بیش از نیم قرن است، بهترین ساعات زندگی‌ام را به مطالعه و اُنس با کتاب سپری کرده‌ام، بر آن شدم که فعلاً قسمتی از کتب کتابخانه شخصی‌ام را وقف و تقدیم کتابخانه عمومی زادگاهم؛ دامغان کنم به این امید که با مطالعه آنها توسط عاشقان کتاب، زکات علم را ادا کنم.»

سلطانیه یادآور شد: کتب اهدایی از طرف این پیشکسوت عرصه مطبوعات کشور پس از درجه‌بندی، بین کتابخانه‌های عمومی دامغان توزیع می‌شود تا همگان بتوانند استفاده کافی را از این کتاب‌ها ببرند.

رئیس کتابخانه‌های عمومی دامغان گفت: در شهرستان دامغان 9 کتابخانه عمومی وجود دارد که مجموعاً دارای 202 هزار جلد کتاب در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی، اجتماعی و... در سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270534