فرماندار حمیدیه خبر داد؛

وعده توسعه مراکز کانون پرورش فکری در حمیدیه

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۴
 
 
فرماندار حمیدیه گفت: فضای فعالیت برای کودکان در حمیدیه بسیار کم است و انتظار داریم بستر مناسب برای توسعه مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در این شهرستان فراهم شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب کار ایران ( ایبنا) در خوزستان، شاهین هاشمی در نشستی که با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، رئیس آموزش و پرورش، سرپرست شهرداری و مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان حمیدیه و جمعی از مسئولین ستادی این کانون در محل فرمانداری برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه استاندار و معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان نگاه ویژه به این شهرستان دارند، امیدواریم فضای مطلوبی در اختیار مراکز کانون شهرستان حمیدیه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با وجود کودکان و نوجوانان پرشمار در مناطق شهری و روستایی حمیدیه، آنها باید بتوانند از برنامه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و مذهبی بهره‌مند شوند.

هاشمی تاکید کرد: باید فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به سمت مدارس آموزش و پرورش این شهرستان سوق داده شود. برای محقق شدن این امر فرمانداری شهرستان حمیدیه آمادگی خود را جهت خدمت‌رسانی بیشتر به کودکان و نوجوانان این خطه از ایران اسلامی اعلام می‌کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان هم در این جلسه نیز با اشاره به محدودیت‌های اعتباری و جذب نیروی انسانی در این اداره‌کل، گفت: تلاش خواهیم کرد با همکاری فرمانداری، ادارات و سازمان‌های فرهنگی، فعالیت‌های کانون پرورش فکری را در این شهرستان گسترش دهیم.

وحید کیانی در ادامه با بیان اینکه تجهیز تنها مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان حمیدیه از سوی این اداره کل در دستور کار قرار دارد، توضیح داد: انتظار داریم شهرداری حمیدیه همچون شهرداری‌های دیگر شهرهای استان در زیباسازی فضای کانون با ما همکاری کرده تا محیطی شاد و زیبا برای پرورش اندیشه کودکان و نوجوانان فراهم شود.

در این نشست همچنین مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حمیدیه گفت: با توجه به محروم بودن این شهرستان، تأمین نیروی انسانی، تجهیز وسایل کمک‌آموزشی، امکانات فرهنگی بیشتر و راه‌اندازی کتابخانه سیار، حمایت مسئولین استانی و شهری را می‌طلبد.

سمیره عنصری افزود: رئیس آموزش و پرورش حمیدیه باید تدبیری اتخاذ کند تا حضور دانش آموزان جهت حضور در فعالیت‌های کانون تسهیل شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270575