لیگ کتابخوانی در شاهرود کلید خورد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳
 
 
نشست هماهنگی برای برگزاری مسابقه لیگ کتابخوانی در شاهرود با حضور روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگارخبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در سمنان، سیدابراهیم موسوی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شاهرود در این نشست، گفت: این طرح در اولین مرحله با مشارکت 24 گروه چهار نفره برگزار می‌شود و 12 گروه برگزیده به مرحله دوم راه می‌یابند و به رقابت می‌پردازند و در مرحله سوم شش تیم با یکدیگر رقابت می‌کنند و در مرحله نهایی سه تیم منتخب با هم رقابت خواهند کرد.

به گفته وی، این مسابقه به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود، مشارکت بسیج دانش آموزی و انجمن اسلامی آموزش و پرورش این شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود همچنین از کتاب‌های «فرزندان ایرانیم» نوشته داود امیریان، «تن تن و سندباد» نوشته محمد میرکیانی، «رویای بعدازظهر » نوشته نیلوفر مالک و «یادت باشد» نوشته محمدرسول ملاحسنی، به عنوان منابع این مسابقه یاد کرد و گفت: این کتاب‌ها در هر مرحله باید توسط شرکت کنندگان تحلیل و نقد شوند.

موسوی گفت: منابع این مسابقه به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که دانش آموزان نسبت به مطالعه کتاب شوق و رغبت داشته باشند و با مفاهمیمی همچون انقلاب اسلامی، شهدا و ادبیات دفاع مقدس آشنا شوند.     
                                                     
در ادامه سید محمد موسوی رئیس آموزش و پرورش شهرستان شاهرود نیز ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این مسابقه، عنوان کرد: محتوای کتاب‌ها در برگزاری مسابقات فرهنگی بسیار مهم است و نقد و تحلیل کتاب موجب ارتقاء تفکر افراد جامعه و ترغیب مطالعه می‌شود.

رضا مهدیان رئیس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود هم با اشاره به اینکه برگزاری برنامه‌های فرهنگی در راستای کتاب و کتابخوانی موجب ترویج فرهنگ مطالعه می‌شود، گفت: برای توسعه فرهنگ کتابخوانی به عزم همگانی نیاز است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270636