در نشستی مطبوعاتی؛

برنامه‌های نمایشگاه بزرگ استانی کتاب در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد جزئیات برنامه‌های نمایشگاه بزرگ استانی کتاب در یاسوج را تشریح کرد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، رضا دهبانی‌پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در نشستی با خبرنگاران از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در یاسوج خبر داد و گفت: این نمایشگاه از سوم تا هشتم بهمن‌ماه در محل برگزاری نمایشگاه‌های دائمی استان واقع در جنب پایانه مسافربری شهر یاسوج برگزار می‌شود.

وی از حضور حدود 220 ناشر در نمایشگاه بزرگ کتاب یاسوج خبر داد و افزود: کتاب‌های این نمایشگاه با تخفیف 30 درصدی عرضه می‌شود و علاوه بر این، مردم می‌توانند در محل نمایشگاه با ارائه کارت ملی از بانک بن خرید کتاب دریافت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از برپایی نمایشگاه‌ رسانه‌های دیجیتال و نمایشگاه مطبوعات در کنار نمایشگاه بزرگ کتاب یاسوج خبر داد.

دهبانی‌پور گفت: در افتتاحیه این جشنواره از کسانی که در سال‌های اخیر از منظر نمایش، فیلم، شعر و کتاب به ارزش‌ها، دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی پرداختند و همچنین تعدادی از خانواده‌های هنرمندان شهید و متوفی و سرداران جنگ طی برنامه‌ای با عنوان «انقلاب به روایت هنر» تجلیل می‌شود.
 

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب در حوزه هنرهای هشت‌گانه فقیر بودیم، افزود: بعد از انقلاب بیش از ۸۰۰ عنوان کتاب توسط هنرمندان استان تولید شد که البته در این حوزه باید آسیب‌شناسی لازم صورت گیرد تا شاهد خلق آثار بیشتر و بهتری در حوزه کتاب باشیم.

دهبانی‌پور همچنین از انتخاب کتاب برتر سال استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: این برنامه در قالب جشنواره دوسالانه کتاب برگزار می‌شود که بر این اساس تاکنون 150 عنوان کتاب به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

در ادامه، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این نمایشگاه در 170 غرفه برپا می‌شود، افزود: پیش‌بینی می‌شود 100 تا 150 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

رضاخردمند گفت: در نمایشگاه کتاب یاسوج 11 غرفه هم به رسانه‌های دیجیتال و 10 غرفه هم به مطبوعات اختصاص یافته است و هشت ویژه برنامه از جمله شب شعر انقلاب و نقد و بررسی کتب در حاشیه این نمایشگاه برگزار می‌شود.

این مقام مسئول در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: نمایشگاه کتاب امسال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح می‌شود.

خردمند گفت: برپایی نمایشگاه کتاب به عنوان مهم‌ترین رویداد فرهنگی در این استان نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270643