مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

ارسال ۴۰ اثر به جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در کهگیلویه و بویراحمد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۷
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد ۴۰ اثر از سراسر استان به دبیرخانه پنجمین «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در این استان ارسال شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، رضا دهبانی‌پور گفت: دوره جدید جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب برای ترویج کتابخوانی و جلب مشارکت نهادهای مردمی و غیردولتی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی آغاز شد.

وی افزود: طی فرخوان‌های انجام گرفته در استان با توجه به جدول زمانی اعلام شده، متقاضیان شرکت در این رویداد، در مهلت تعیین شده یعنی تا پایان وقت اداری ۲۰ آذر ماه، آثار، مستندات و برنامه‌‌های خود را به دبیرخانه استانی مستقر در اداره کل ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ ارسال کردند.

دهبانی پور یادآور شد: برنامه‌‌های ارسالی باید شامل مجموعه فعالیت‌‌ها و اقدامات زیربنایی شامل تاسیس نهادهای مرتبط به کتابخوانی از جمله کتابخانه، واگذاری زمین، تامین تجهیزات و امکانات زیربنایی و همچنین فعالیت‌های ترویجی شامل برگزاری مسابقات، جشنواره‌‌ها، نمایشگاه‌ها، و هر فعالیتی باشد که به نحو مبتکرانه و خلاقانه‌ای به ترویج کتاب و کتابخوانی بیانجامد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: تعداد ۴۰ اثر از سراسر استان به دبیرخانه پنجمین «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در این استان ارسال شد.

وی با اشاره به شاخص‌های انتخاب برنامه‌ها و فعالیت‌های ترویج کتابخوانی و معرفی روستاها و عشایر دوستدار کتاب عنوان کرد: متناسب بودن با نیازهای محلی، آئین‌‌های بومی و ارزش‌‌های دینی و ملی، تاثیرات پایداری در ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی، برخورداری از مشارکت مردمی و پشتیبانی واحدهای اجرایی روستا و عشایر دارد.

دهبانی‌پور توجه به پوشش جمعیتی مناسب به‌ خصوص زنان، کودکان و نوجوانان، قابلیت الگوبرداری و اجرا در سایر مناطق و برخورداری از تازگی و کیفیت در محتوا و شیوه اجرا را از دیگر شاخص‌های انتخاب برنامه‌ها و فعالیت‌ها دانست.

این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیئت ‌داوران جشنواره از بین شرکت کنندگان، ۱۰ نامزد روستا یا گروه عشایری برگزیده را به ‌عنوان «دوستدار کتاب» معرفی و روستاها و عشایر برگزیده در مراسمی با حضور شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی کشور در تهران مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270700