سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد؛

سرانه فضای مطالعه در کهگیلویه و بویراحمد بیش از 2.5 متر است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۹
 
 
سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سرانه فضای مطالعه در استان بیش از 2.5 متر است، گفت: به طور میانگین ماهانه حدود 13 هزار جلد کتاب در استان امانت داده می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، یاسر رحیمیان تصریح کرد: با فعال شدن پروژه‌های راکد کتابخانه‌های شهرستان‌های چرام و بهمئی و به بهره‌برداری رسیدن کتابخانه‌های دهدشت، گچساران و بخش لوداب که حدوداً 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، سرانه فضای مطالعه در استان از 2.7 مترمربع به 3.5 مترمربع خواهد رسید.

وی افزود: با توجه به اینکه افزایش سرانه فضای مطالعه، نسبت مستقیم با افزایش سرانه مطالعه دارد، امیدواریم با افتتاح پروژه‌های در دست اجرا شاهد رشد فرهنگ مطالعه در استان باشیم.

رحیمیان با اشاره به اینکه در 31 روستای استان کهگیلویه و بویراحمد، کتابخانه‌های فعال وجود دارد، عنوان کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی استان این آمادگی را دارد که در روستاهای با جمعیت بالای 1500 نفر، کتابخانه عمومی دائر کند.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی این استان، برگزاری نشست کتابخوان مدرسه‌ای به صورت هفتگی، دوره قصه‌گویی در مدارس، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در ایام مختلف سال و... را از جمله فعالیت‌های این کتابخانه‌ها برای تشویق دانش آموزان به سمت کتاب و کتابخوانی برشمرد و گفت: اجرای طرح «با هم بخوانیم» در 8 روستای محروم استان از دیگر طرح‌های فرهنگی است که در ترویج و ارتقا فرهنگ مطالعه تاثیر بسزایی دارد. برگزاری دوره‌های مختلف نویسندگی، داستان‌نویسی، طراحی و نقاشی، خوشنویسی و...  در سطح استان از دیگر کارهای انجام شده توسط این نهاد فرهنگی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270705