رایزن فرهنگی ایران در اتریش:

حجوانی روح فرهنگ و هنر اسلامی را در جوانان جاری می‌كرد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۵
 
 
مهرداد آگاهی، رایزن فرهنگی ایران در اتریش، می‌گوید: مهدی حجوانی در همان سنين جوانی با فعاليت‌های هنری، نمايشی، فن بيان زيبا و حتی زيبا نويسی‌اش بر ديوارهای منطقه روح فرهنگ و هنر اسلامی را در جوانان و نوجوانان جاری می‌كرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مهرداد آگاهی، رایزن فرهنگی ایران در اتریش، متنی را به مناسبت آئین بزرگداشت مهدی حجوانی در خانه کتاب نوشته که به شرح زیر است:

«
چند سال پس از انقلاب، من نوجوانی بودم كه اولين برنامه‌های فرهنگی را در محله‌ای در غرب تهران با استاد مهدی حجوانی تجربه كردم.

او در همان سنين جوانی با مطالعات گسترده‌ای كه داشت، يكي از حركت دهندگان نسل جوان آن دوره بود و با فعاليت‌های هنری، نمايشی، فن بيان زيبا و حتی زيبا نويسی‌اش بر ديوارهای آن منطقه روح فرهنگ و هنر اسلامی را در جوانان و نوجوانان جاری می‌كرد.

او هنوز هم در دور همی‌های دوستانه برايمان داستان می‌خواند و ما را با گذشت بيش از سه دهه به دوران نوجوانی می‌برد و گر چه مدتی است كه با دوری از وطن از اين موهبت محرومم.

ديروز كه از خبرتجليل آن استادفرزانه از سوی دوستان خوبم در خانه كتاب مطلع شدم، خواستم به احترام استاد و روزهای خوب با آقا مهدي بودن، اداي دين كرده و با اين چند خط درمراسم مشاركتي ناچيز داشته با شم. از خدواند توفيقات روز افزون را برايشان خواستارم.»
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270712