استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه استانی کتاب:

هیچ رسانه‌ای حلاوت، همراهی و شیرینی کتاب را ندارد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۸
 
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با وجود تحولات تکنولوژیک که بسترهای متفاوتی را برای تولید محتوا و دسترسی فراهم کرده، هیچ رسانه‌ای حلاوت، همراهی و شیرینی کتاب را ندارد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران در نمایشگاه کتاب با بیان اینکه بدون تحول فرهنگی نمی‌توان در سایر حوزه‌ها تغییری ایجاد کرد و کشور را به جایگاه واقعی خود رساند، گفت: خرسندیم که آغازین روزهای فجر انقلاب با رخداد فرهنگی افتتاح نمایشگاه کتاب در استان آغاز شده است.

وی با قدردانی از وزارت ارشاد و ناشران حاضر در هجدهمین نمایشگاه استان، گفت: تولیدات فرهنگی حساس‌ترین، بی‌بدیل ترین و ارزشمندترین تولیداتی است که اگر در یک کشور مقدمات و ملزومات آن فراهم شد، آن کشور می‌تواند افق‌های بی‌نظیری را تجربه کند.

احمدی افزود: یکی از شاخصه‌های اصلی تبیبن جایگاه‌های توسعه انسانی در دنیا، بحث کتاب و تولید اندیشه در بستر کتاب است و امیدواریم بتوانیم در کنار کتاب از ایده‌های نویسندگان بزرگ در جهت ساختن و توسعه جامعه بهره ببریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد حضورمطبوعات و رسانه‌ها در نمایشگاه را گامی در جهت آگاهی بخش به جامعه و تبیین سطح فرهنگ مطالعه دانست و عنوان کرد: امروز تاثیر موج اطلاعات قابل مقایسه با هیچ موج دیگری نیست و دسترسی مردم به اطلاعات با بودن رسانه‌های پویا ارتقا یافته است‌.

احمدی با یبان چ اینکه رسانه‌ها بستر مهمی برای دریافت اطلاعات هستند، یادآور شد: باید از محتواهای سازنده رسانه‌ها برای تصمیم‌سازی استفاده کرد‌.

وی رسالت رسانه‌ها و مطبوعات را دفاع از رنج بزرگی که مردم ایران برای استقلال کشیده‌اند، دانست و یادآور شد: رسانه‌ها باید با شجاعت و بدون قلم فروشی و توجه به مطامع دنیوی برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند و در راستای رشد و توسعه گام بردارند.

این مسئول ارشد اجرایی در استان کهگلویه و بویراحمد گفت: رسانه‌ ناآگاه از فرهنگ و مطالبات مردم خود، رسانۀ واقعی نیست و امروز به برکت نظام، فضای مطلوبی برای فعالیت رسانه‌ها فراهم شده است.
 
استاندار با اشاره ارتقای دسترسی مردم در حوزه رسانه، گفت: رسانه‌های دیجیتال و غیردیحیتال بستر بسیار مهمی است که فضایی در اختیار ما قرار می‌دهد که از محیط پیرامون، کنش‌های اجتماعی و تحولات اجتماعی باخبر شویم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271074