در ششمین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی سمنان مطرح شد؛

سهم نیم درصدی از درآمد شهرداری‌ها صرف کتابخانه‌های عمومی همان شهر می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
 
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان با قدردانی از شهرداری‌هایی که به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی را به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی واریز می‌کنند، گفت: این اعتبار برای کتابخانه‌های عمومی همان شهر هزینه می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، ششمین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی سمنان با حضور مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی این استان و رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های استان سمنان، در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش با اشاره به اینکه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان سمنان نقش بسزایی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد، گفت: تعداد مصوبات جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از ابتدای امسال تاکنون 478 مورد بوده است.

وی با اعلام اینکه 20 انجمن کتابخانه‌های عمومی در استان سمنان ایجاد شده است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 93 جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی در سطح استان سمنان تشکیل شده است.

سماکوش ضمن قدردانی از شهرداری‌هایی که به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی را به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی واریز می‌کنند، گفت: این اعتبار برای کتابخانه‌های عمومی همان شهر هزینه می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به فعالیت فرهنگی کتابداران در کتابخانه‌ها افزود: تمام این فعالیت‌ها باید در سامانه فرهنگی ثبت شود.

سماکوش با بیان اینکه دور دوم نشست فصلی با کتابداران کتابخانه‌های عمومی هر شهرستان در آینده نزدیک آغاز می‌شود، گفت: این نشست‌ها موجب تقویت فعالیت کارکنان،کتابداران و رفع معضلات می‌شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از برگزاری طرح چله افتخار به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: امسال چند طرح شاخص توسط کتابخانه‌های عمومی استان در قالب طرح چله افتخار به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حال برگزاری است. طرح‌های «خانواده کتاب‌خوان» در شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه، «لیگ کتابخوانی» در شهرستان شاهرود، «پویش انقلاب» در شهرستان دامغان و «40 مدرسه و 40 کتاب» در شهرستان‌های گرمسار و آرادان از این جمله است.

وی افزود: هشت مسابقه کتابخوانی هم به مناسبت ایام‌الله دهه فجر در شهرستان‌های استان سمنان برگزار می‌شود.

در این جلسه همچنین رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و کارشناسان ستادی در زمینه  برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و جذب مخاطبان به محیط کتابخانه، به بحث و تبادل نظر پرداختند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271574