در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان،

«تاریخ تشیع در خوزستان » رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
 
 
کتاب «تاریخ تشیع در خوزستان » نوشته عبدالکاظم علی‌نژاد در بخش جنبی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان رونمایی شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در مراسم رونمایی از کتاب «تاریخ تشیع در خوزستان» در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان گفت: کتاب «تاریخ تشیع در خوزستان» ظرفیت و گنجایش این را دارد که بیشتر مورد نقد، بازبینی و بررسی قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه کتاب حاصل تفکر، اندیشه و خردورزی است و در مورد هر کتابی سخن گفتن سخت است، افزود: اگر بخواهیم در مورد تفکر صحبت کنیم باید در یک عرق ریزان روح اندیشه کنیم و فکرورزی به ویژه در دوره معاصر سخت است.

جوروند با اشاره به ویژگی‌های کتاب «تاریخ تشیع در خوزستان» تصریح کرد:  وقتی شروع به خواندن می‌کنیم با کتابی جامع مواجه می‌شویم که در کتابت تاریخ، جغرافیا شعر و... کامل است و از سویی کتاب چون حالت روایی دارد، خواندن اطلاعات دقیق تاریخی آن، خواننده را خسته نمی‌کند.
 
وی در خصوص ویژگی‌های کتاب تاریخ خوزستان اضافه کرد: در نگارش این کتاب از ٥٨ منبع و ماخذ که بیشتر از امهات هستند استفاده شده و نیز بخش‌بندی کتاب دقیق، کارشناسانه و به دور از آهنگ معمولی است که در کتاب‌های معاصر دیده می‌شود.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: در حالی که نویسندگان امروز دچار آشتفگی هستند و حتی در ارجاعات آنان به وفور غلط  دیده می‌شود اما این کتاب با بخش بندی خوب دائره المعارفی از علوم را معرفی می‌کند.
 
جوروند بیان کرد: این کتاب خواننده را در گذشته نگاه نمی‌دارد بلکه اطلاعات خوبی از زمان حال به مخاطب داده و از سویی با توانمندی نویسنده در حوزه ادبیات فارسی ملال آور نیست.
 
وی گفت: کتاب علی نژاد با دلایل مختلف ثابت می‌کند که موضوع تشیع در خوزستان موضوع دیرینه و تاریخ بلندی دارد و گرایش به مذهب تشیع، مکتب اهل بیت و ائمه اطهار از دیرباز در میان مردم استان وجود داشته که مایه مباهات مردم استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تاکید بر مطالعه کتاب تشیع خوزستان بیان کرد: این کتاب می‌تواند به عنوان مرجعی در کتابخانه هر فردی قرار گرفته و همچنین به عنوان کتاب مرجع در حوزه‌های تاریخی استان استفاده شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271728