۲
 
28 فروردین در یزد؛

​آیین نکوداشت علی سلطانی گردفرامرزی برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹
 
 
آیین نکوداشت علی سلطانی گردفرامرزی نویسنده و پژوهشگر برتر کشوری 28 فروردین‌ماه در یزد برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در یزد، نشست خبری برگزاری آیین نکوداشت علی سلطانی گردفرامرزی با حضور مسئولان برگزاری این آیین در یزد برگزار شد.

سیدمحمود الهام‌بخش، عضو هیات علمی دانشگاه یزد در این نشست گفت: برای ارشاد و فرهنگ‌سازی در جامعه راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از مهمترین این روش‌ها اسوه و الگو داشتن است که خداوند نیز بارها بر آن تاکید کرده است؛ علی سلطانی یکی از همین الگوها است که می‌توان به جامعه معرفی کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه یزد ادامه داد: سلطانی یک ادیب خودساخته است که بدون هیچگونه پشتوانه‌ای و با تکیه بر خود توانسته به این مقام بالای علمی برسد و هنرهای مختلف را در جامعه آموزش گیرد.

الهام‌بخش ادامه داد: وی انسان جامعی است که بُعد برتر او تحقیق و پژوهش است و توانسته هم‌اکنون به عنوان یکی از افراد تصمیم گرنده در کتب درسی کشور باشد.

وی گفت: دکتر سلطانی به درجه‌ای از دانش رسیده است که در فعالیت‌های پژوهشی خود کارنامه درخشانی بر جای گذاشته است و برخی از پژوهش‌های وی نیز به عنوان اولین‌ها است.

این عضو هیات علمی دانشگاه یزد بیان کرد: در حوزه علوم قرآنی نیز این پژوهشگر برتر به تالیف‌هایی پرداخته است که کتاب‌های وی به عنوان مرجع است که نمونه آن در زمینه بررسی سوگندهای قرآن است.

الهام‌بخش یادآور شد: دکتر سلطانی هم وزن خودش مقاله، شعر و مطلب نوشته است که امیدواریم به خوبی بتوانیم وی را به عنوان الگو به جامعه معرفی کنیم.

رفیعی، رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان یزد و دبیر اجرایی این آیین نیز گفت: آیین نکوداشت دکتر علی سلطانی گردفرامرزی در روزهای 28 و 29 فروردین ماه جاری در یزد برگزار می‌شود.

وی افزود: افتتاحیه این آیین در صبح روز 28 فروردین ماه به همت دانشگاه یزد با حضور هادی، رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و پاپلی یزدی، نویسنده یزدی در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه یزد برگزار می‌شود و اختتامیه آن نیز در همان روز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در محل سالن هلال احمر یزد برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی آیین نکوداشت دکتر سلطانی ادامه داد: در روز دوم نیز دیدار مردمی با وی در محل هتل سیب و نار شاهدیه یزد برگزار می‌شود.

رفیعی گفت: همچنین در این آیین سه کتاب در سایه سار ادب، رواب نامه، دیوان اشعار دکتر سلطانی رونمایی می‌شود و فایل کتاب بریل و صوتی دیوان اشعار نیز ارائه می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 273794
 


 
متوسّل‌الحق
۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۲۱:۳۱:۲۳
در بند چهارم «تصمیم‌گیرنده» به‌اشتباه، «تصمیم‌گرنده» نوشته شده است.
در بند آخر نام کتاب دکتر سلطانی اشتباه نوشته شده است. درست آن «رباب‌نامه» است. (228283)
 
United States
۱۳۹۸-۰۱-۲۲ ۱۷:۰۵:۴۷
با سلام
عنوان یکی از کتابهای استاد "رباب نامه" هست که به اشتباه در خبر رواب نامه ذکر شده است خواهشمند است اصلاح فرمایید.
سپاس از پوشش خبری و حضور در این نشست خبری
محمد محسن رفیعی
دبیر اجرایی نکو داشت (228323)