۱
 

رونمایی از «کشتن» در اصفهان

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
 
 
رمان «کشتن» نوشته علی فاطمی در نشستی در خانه خورشید اصفهان رونمایی شد و مورد نقد و برسی قرار گرفت.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، علی فاطمی، نویسنده اصفهانی کتاب «کشتن» که پیش از این مجموعه داستان «در هوای دوردست‌ها» را منتشر کرده است، در این اثر که اولین تجربه رمان‌نویسی اوست، به ماجرای عشق و خشونت در یکی از خانواده‌های مهاجر بختیاری در اصفهان می‌پردازد.

کتاب «کشتن» در بهار ۱۳۹۶ از سوی نشر «ثالث» وارد بازار کتاب شد. پشت جلد این اثر آمده است: عشق، جنون، سرکشی و انزوا رمان «کشتن» را پدید آورده‌اند؛ رمانی که نمی‌توان ناتمامش گذاشت و رویدادهایی که نمی‌توان چشم بر آن‌ها بست و با نادیده گرفتنشان از میانشان برداشت.

فاطمی در نشست نقد و بررسی کتاب خود که در موسسه خانه خورشید اصفهان در خیابان آبشار این شهر برگزار شد، در سخنانی گفت: اگر 10 بار دیگر به عقب برگردم باز همین کتاب را با همین کلمات خواهم نوشت و ذره‌ای در نوشتن کلماتم تردید ندارم چون روی تک تک آنها فکر و اندیشه داشته‌ام.

وی افزود: شخصیت‌های داستان از میان خاطرات و احساسات و همدلی با آدم‌های اطراف در ذهنم جان گرفته‌اند و به روی کاغذ آمده‌اند.

نویسنده «کشتن» در ادامه گفت: طرح داستانی را در ابتدا بر تکه‌های کاغذی دور تا دور اتاقم چسبانده بودم. جالب اینجا بود که مادرم به خاطر شب بیداری‌ها نگران سلامتی روح و روانم شده بود.
 
فاطمی اضافه کرد: رفت و برگشت‌های من برای پروسه انتشار چاپ کتاب، مثل جاده‌های پر پیچ و خم و خوان‌های هشتگانه بود. اما خیلی زود سعی کردم آرامش خودم را حفظ کنم و هرچند مسیر سختی بود، اما در این راه بسیار یاد گرفتم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276489
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۳-۱۷ ۲۱:۵۱:۵۱
این کتاب دو سال پیش درآمده. رونمایی می‌گیرن براش؟ (228825)