مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان قزوین خبر داد؛

کودکان در قزوین به پویش «فصل گرم کتاب» می‌پیوندند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷
 
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین از اجرای پویش «فصل گرم کتاب» در تابستان امسال در قزوین خبر داد و گفت: این ویژه برنامه، اوقات فراغتی کتاب‌محور برای کودکان قزوینی مهیا می‌کند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قزوین، مژده اروجی صبح امروز یکشنبه 26 خرداد در جمع خبرنگاران استان قزوین عنوان کرد: سپری کردن اوقات فراغت همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی والدین در امور تربیتی کودکان و نوجوانان بوده است و هر ساله برنامه‌های مختلفی از سوی سازمان‌های مختلف برای فصل تابستان ارائه می‌شود.

وی افزود: فصل تابستان بازه ای مناسب برای اجرای برنامه‌های فرهنگی است و با برنامه ریزی درست می‌توان به انتقال و اشاعه فرهنگ کتابخوانی و ترویج آن در بین کودکان پرداخت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین افزود: پویش «فصل گرم کتاب» به منظور ساماندهی و برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان استان قزوین با انگیزه ترویج روحیه کتابخوانی تدارک دیده شده است و از فردا شب در بوستان‌های قزوین اجرایی می‌شود.

اروجی بیان کرد: 27 خرداد بوستان پامچال و پس از آن هشت بهشت، الغدیر و فدک از ساعت 19 تا 20 و 30 دقیقه میزبان حضور کودکان و نوجوانان و خانواده‌هایشان با ویژه برنامه «فصل گرم کتاب» خواهد بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین افزود: در این پویش مربیان کتابخانه‌های سیار کانون با برگزاری جلسات کتابخوانی، نمایش، اجرای مسابقات فرهنگی و اهدای کتاب در مسیر معرفی و ترویج کتاب در بین کودکان و نوجوانان گام خواهند برداشت.

وی تاکید کرد: افزایش نشاط اجتماعی، آموزش غیرمستقیم مفاهیم اجتماعی و اخلاقی به کودکان و نوجوانان و معرفی برنامه‌های تابستانی کانون برای برخورداری بیشتر مخاطبین، از جمله اهداف اجرای این برنامه است. این پویش با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت بچه‌ها در تابستان برگزار می‌شود و بر دو محور موضوعیِ «ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی» و «تقویت مهارت‌های زندگی» تاکید دارد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276914