​با عنوان «من اهل اینجا هستم، سوال پرسیدن را متوقف کنید»

دردسرهای آلمانی‌هایی که نام غیرآلمانی دارند، کتاب شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶
 
 
کتاب «من اهل اینجا هستم، سوال پرسیدن را متوقف کنید» نوشته فردا آتمان منتشر شد. نویسنده در این کتاب به دردسرهای نام مهاجرانی که تابعیت آلمان را پذیرفته‌اند، پرداخته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «من اهل اینجا هستم، سوال پرسیدن را متوقف کنید» نوشته فردا آتمان /  Ferda Ataman، ستون نویس مشهور اسپیگل، در ۲۰۸ صفحه منتشر شد. این کتاب درباره دردسرهای کسانی است که نام غیرآلمانی دارند، اما در آلمان زندگی می‌کنند.

اگر به اسامی آلمانی دقت کنید، می‌بینید که در کنار اسامی مانند گابی یا گونتر، فاطمه و فاتح هم دیده می‌شود. با این وجود وقتی درباره مهاجران، پناهندگان و ادغام در کشور آلمان صحبت می‌شود، به وضوح مشخص است که مشکلاتی وجود دارد. آلمانی‌ها هنوز نمی‌دانند که می‌توانند پذیرای مهاجران باشند یا خیر؟ آنها حتی نمی‌دانند که تا چه اندازه می‌توانند با پناهجویان و مهاجران مدارا کنند. این در حالی است که در حال حاضر پناهجویان و مهاجران زیادی به عنوان شهروندان آلمانی در این کشور زندگی می‌کنند و در مواجهه با آلمانی‌ها ناچارند مدام درباره ریشه نام و یا مذهب خود توضیح دهند.

فردا آتمان، ستون‌نویس اشپیگل در اثر جدید خود «من اهل اینجا هستم، سوال پرسیدن را متوقف کنید» درباره برخورد شهروندان آلمان با مهاجران و پناهجویان نوشته است. به اعتقاد او آلمان میزبان خوبی برای مهاجران و پناهجویان نیست. او همانند بسیاری از شهروندان آلمان که نامی غیر آلمانی دارند، همواره مجبور است به سوالاتی درباره ریشه‌های خانوادگی و اعتقادات مذهبی خود پاسخ دهد. سوالاتی که به نظر می‌رسد او را خسته کرده‌اند.

این خبر را رایزنی فرهنگی ایران در آلمان برای انتشار در اختیار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، قرار داده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276942