برای فرهنگسازی جهت جلوگیری از گسترش اعتیاد صورت می‌گیرد؛

توزیع کتاب «44 باور غلط جوانان درباره اعتیاد» در سطح استان قزوین

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۲
 
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین از توزیع کتاب «44 باور غلط جوانان درباره اعتیاد» همزمان با هفته مبارزه با مصرف مواد مخدر در قزوین خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قزوین، اردشیر صفاپور بعد از ظهر سه‌شنبه 28 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: امروزه جوانان ما به دنبال سرگرمی برای پر کردن اوقات فراغت خود هستند و متاسفانه به دلیل ناآگاهی از جوانب امر، به مواد مخدر روی می‌آورند. اگر ما بتوانیم قشر جوان را با سرگرمی‌های فرهنگی و هنری از جمله کتابخوانی آشنا کنیم چه بسا توانسته باشیم بسیاری از اسیب‌های اجتماعی را ریشه کن کنیم.

وی افزود: با توجه به شیوع و پایین آمدن سن اعتیاد امروزه خطر جدی در کمین جوانان و نوجوانان ماست از آنجا که این قشر از جامعه را افراد با سواد تشکیل می‌دهند، کتاب می‌تواند راهکار موثر و مفیدی باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین تصریح کرد: بر همین اساس کتاب « 44 باور غلط جوانان درباره اعتیاد» در تعداد نزدیک به 5 هزار جلد با محتوای آموزشی و آگاهی والدین و قشر جوان و نوجوان در سطح استان در این هفته توزیع می‌شود.

صفاپور گفت: امروزه دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که برنامه‌های فرهنگی و آموزش غیرمستقیم نظیر کتاب می‌تواند تاثیر زیادی بر درمان این بیماری داشته باشد از این رو در کمیته‌های 5 گانه مبارزه با مواد مخدر در استان قزوین بر استفاده از کتاب و روش‌های فرهنگی دیگر تاکید شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین ادامه داد: تمامی ظرفیت‌ها و دستگاه‌های اجرایی دراستان را به کار بسته‌ایم و امروزه در استان شاهد هیچ دستگاه دولتی نیستیم که درگیر موضل پیشگیری از اعتیاد نشده باشد.

به گفته صفاپور خانواده نقش بسیار موثری در سلامت روحی و روان فرزندانش و دوری آنها از اعتیاد دارد و خانواده‌ای که نسبت به این امر بی‌تفاوت باشند، شاهد نابودی فرزندانشان خواهند بود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: با توجه به شیوع و پایین آمدن سن اعتیاد امروزه خطر جدی در کمین جوانان و نوجوانان ما است از آنجا که این قشر از جامعه را افراد با سواد تشکیل می‌دهند کتاب می‌تواند راهکار موثر و مفیدی باشد.

صفاپور افزود: طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های مرتبط با این موضوع نیز از سوی این شورا در استان مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: این کتاب تالیف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین است و امیدواریم تا دیگر مسئولین استان قزوین نیز برای درمان این مشکل با ما در ترویج و توسعه کتابخوانی محتوا محور همراهی داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277061