اهدای کتاب به کودکان مناطق سیل‌زده با اجرای طرح «با مهر تا مهر» در قزوین

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین از آمادگی این نهاد برای حمایت همه‌جانبه از پویش «با مهر تا مهر» به منظور جمع‌آوری هدیه کتاب و لوازم‌التحریر برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده کشور در قزوین خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قزوین، حسن آصفی صبح امروز چهارشنبه 29 خرداد به خبرنگاران در استان قزوین گفت: طرح «با مهر تا مهر» با هدف جمع آوری کمک‌های مردمی استان قزوین در قالب کتاب، لوازم‌التحریر و اسباب‌بازی همزمان با سراسر کشور در قزوین هم اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح کتابفروشی‌های سراسر کشور می‌توانند با ورود به سایت جمعیت هلال احمر نسبت به جمع‌آوری این کمک‌ها اقدام کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: کتاب می‌تواند در آرامش و تسلی روحی بحران‌زدگان کمک‌کننده باشد و این طرح با همکاری انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، انجمن نویسندگان کتاب کودک، انجمن تصویرگران، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، باغ کتاب شهرداری تهران، انجمن اسباب‌بازی، موسسه خانه کتاب و مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان اجرا می‌شود.

آصفی افزود: کودکان و نوجوانان مهم‌ترین گروه‌های هدف در اجرای این طرح هستند چرا که ما معتقدیم در زمان بروز بحران و حوادث غیرمترقبه بسیاری از نیازهای این گروه‌های سنی نظیر بازی، آرامش و تحصیل تا حد زیادی از آنها دریغ می‌شود.

وی یادآور شد: از طرفی حساسیت روحی در این گروه‌های سنی سبب می‌شود تا بحران‌ها اثرات مخرب زیادی بر روحیه آنها داشته باشد و در این شرایط کتاب می‌تواند به عنوان یک حامی معنوی و همبازی خوب به درمان این مشکلات کمک کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان قزوین تاکید کرد: این طرح از فردا آغاز و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت و مردم شریف استان می‌توانند برای کمک در اجرای این طرح با مراجعه به کتابفروشی‌های سراسر استان که برای شرکت در این طرح همیاری با خرید کتاب، لوازم التحریر و اسباب بازی و اهدا در همان محل می‌توانند یاریگر کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده کشور باشند.

آصفی در پایان گفت: امیدواریم مردم شریف استان با شرکت در این طرح حمایت همه جانبه خود را از مردم مناطق سیل زده کشور اعلام کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277099