میزبانی باغ کتاب و بو‌کتاب از پویش «با مهر تا مهر»/اعلام آمادگی انجمن تصویرگران ایران

بکوشیم تا رنج‌ها کم کنیم/ دل کودکان شاد و بی‌غم کنیم
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶
 
 
همزمان با برگزاری پویش سراسری «با مهر تا مهر» در تهران، جمعی از هنرمندان و اهالی قلم و فرهنگ بندرعباس و انجمن تصویرگران ایران نیز آمادگی خود را برای پیوستن به این پویش را اعلام کردند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در جریان پویش «با مهر تا مهر» برنامه‌های مختلفی  ازجمله خوانش داستان و قصه، شعرخوانی در فروشگاه «بوکتاب» بندر‌‌عباس پیش‌بینی شده است. پویش «با مهر تا مهر» در بازار بزرگ هرمزگان (مگامال) برگزار می‌شود. چهره‌های هنر و فرهنگ این شهر نیز در این برنامه حضور دارند. 

مجموعه باغ کتاب تهران نیز در این پویش با شعار «بکوشیم تا رنج‌ها کمک کنیم دل کودکان شاد و بی‌غم کنیم» مشارکت دارد. 

مشارکت انجمن تصویرگران ایران در پویش «با مهر تا مهر» 
هیأت مدیره انجمن تصویرگران ایران نیز با انتشار پیام زیر آمادگی خود را برای مشارکت در این طرح اعلام کردند؛

«ما تصویرگران شادی و رؤیاهای بشریتیم و چه کسی است که نداند غم، همیشه ویرانگر رؤیاهای ما بوده؟ با این حال چیزی زیباتر از برخاستن دوباره از خاکستر غم نیست. ما تصویرگر این برخاستن‌های باشکوه نیز هستیم. این بار نه با قلم که با قدم‌هایمان.
 
در بخش دیگری از این پیام آمده است؛ تا با خرید و اهدای کتاب در کنار عزیزان‌مان، فرزاندان‌مان و مخاطبان‌مان؛ کودکان و نوجوانان آسیب‌دیده از سیل بهار امسال باشیم.
 
در این گردهمایی و همت مردم‌نهاد، حاضر باشیم.»

 حضور فعال هلال احمر در پویش «با مهر تا مهر»
پویش «با مهر تا مهر» به همت سازمان جوانان هلال احمر، با مشارکت شورای اسلامی شهر تهران، موسسه خانه کتاب،  انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، انجمن نویسندگان کتاب کودک، انجمن تصویر‌گران، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان،  انجمن اسباب‌بازی و مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان طی دو روز، 30 و 31 خرداد‌ماه برگزار می‌شود. 
 
در این پویش سته‌های فرهنگی شامل کتاب، نوشت‌افزار و اسباب‌بازی، برای کودکان مناطق سیل‌زده تهیه می‌شود.

سازمان جوانان هلال احمر، کمک‌های مردمی را به دست کودکان سیل‌زده می‌رساند. 

پویش سراسری «با مهر تا مهر» طی روزهای 30 و 31 خرداد 1398 با حضور چهره‌های هنری و فرهنگی با میزبانی کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گفته فعالان فرهنگی، این اقدام کمک شایانی برای تامین محصولات فرهنگی مورد نیاز کودکان مناطق سیل‌زده کشور است.  

منیژه حکمت، مرضیه برومند، مجید قناد، احسان کرمی و بسیاری دیگر از چهره‌های فرهنگی برای حضور در این پویش اعلام آمادگی کرده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277122