​جایزه‌ای تازه برای غزل؛

آغاز به کار جایزه حسین جلال‌پور

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰
 
 
جایزه غزل حسین جلال‌پور با همت خانواده و دوستان این شاعر شروع به فعالیت کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ جایزه‌ای به نام حسین جلال‌پور، شاعر و پژوهشگر فقید حوزه ادبیات، برگزار می‌شود. بنا بر اعلام گروه موسس، «جایزه غزل حسین جلال‌پور» در بخش‌های آثار ارسالی، کتاب سال غزل و پژوهش درباره غزل برگزار می‌شود. این جایزه، به شکل مستقل و به همت خانواده و دوستان این شاعر فقید، دی‌ماه امسال در گناوه برگزار خواهد شد.

عزت‌الله بهمنی، ابراهیم اسماعیلی اراضی، حسن فرهادی، ندا ابن‌علی و مهدی بیات‌نسب اعضای گروه مؤسس و امید طبیب‌زاده، علی هوشمند، ارمغان بهداروند، حمیدرضا وطن‌خواه و محمدسعید میرزایی اعضای هیئت علمی جایزه غزل حسین جلال‌پور هستند. دبیری اولین دوره نیز به عهده‌ حسن فرهادی خواهد بود.

حسین جلال‌پور در سال 1355 در گناوه به دنیا آمد. او از شاعران موفق جریان دهه هفتاد غزل بود و مجموعه «کلاغ بعد از باغ» او یکی از کتاب‌های برجسته این جریان به شمار می‌رود. جلال‌پور در سال‌های اخیر مدرک دکتری ادبیات خود را از دانشگاه چمران اهواز گرفت و سال‌ها به عنوان رئیس گروه ادبیات دانشگاه آزاد بهبهان فعالیت داشت. «تصحیح دیوان محمدخان دشتی» و «تصحیح دیوان خواجوی کرمانی» از دیگر آثار اوست. علاوه بر این از جلال‌پور، نقدها و مقاله‌های علمی پژوهشی بسیاری به جا مانده است. 

حسین جلال‌پور در دهم فروردین 1398 در سانحه تصادف در محور خورموج ـ بوشهر درگذشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279668