با حضور معاون جدید سیاسی، امنیتی استاندار؛

انجمن کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد تشکیل جلسه داد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶
 
 
سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری، با حضور معاون جدید سیاسی، امنیتی استاندار و سایر اعضای حقوقی و حقیقی در محل استانداری برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، در ابتدای این جلسه، یاسر رحیمیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی، گفت: خدمات کتابخانه‌های عمومی در کنار اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع، کتابخانه‌های عمومی را فعال و پویاتر و آنها را به باشگاه‌هایی فرهنگی، اجتماعی با محوریت تبلیغ و ترویج مطالعه و کتاب و کتابخوانی، بدل کرده است.

وی با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان گفت: این جشنواره با دو هدف بالا بردن سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ رضوی در قالب کتابخوانی در استان، همزمان با سراسر کشور برگزار شد و بالغ بر 18 هزار نفر در استان در این جشنواره شرکت کردند که در نهایت در 5 اختتامیه شهرستانی از 134 برگزیده استانی و 2 برگزیده کشوری تقدیر و تجلیل شد.

همچنین احد جمالی، معاون جدید سیاسی، امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه ضمن تبریک ایام دهه ولایت، گفت: کتابخانه‌های عمومی با اجرای برنامه‌های فرهنگی زمینه علاقه‌مندی و مشوق خوبی برای جذب افراد به ویژه جوانان به مطالعه هستند و اگر فرهنگ علاقه به کتاب و کتابخانه‌ها در جامعه نهادینه شود، راندمان کاری بسیار بهتری برای تمام حل مسائل و مشکلات خواهیم داشت.

نقش خانواده‌ها را در ترویج مطالعه و ایجاد انگیزه کودکان و نوجوانان به روی آوردن به کتابخوانی مهم دانست و تصریح کرد: فرهنگ علاقمند کردن به کتابخانه‌ها باید از درون خانواده‌ها شکل گیرد و آموزش و پرورش، صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و البته برنامه‌های تبلیغی و ترویجی کتابخانه‌های عمومی، گام‌های اساسی بعدی در تربیت افراد کتابخوان و علاقمند به کتاب هستند.

جمالی درباره جشنواره کتابخوانی رضوی هم گفت: بنده با رصدی که از خروجی این جشنواره انجام دادم، متوجه شدم که این جشنواره در چند ساله اخیر بازخورد خوبی در جامعه داشته است و ترویج خوبی هم در بعد مطالعه مفید و هم در بُعد آشنایی بیشتر مردم با زندگانی ائمه اطهار (س) داشته است که جای تقدیر از برگزار کنندگان دارد.

در پایان این جلسه، هر یک از اعضاء انجمن کتابخانه‌های عمومی استان به ارائه نظرات خود پرداختند و پیشنهادهایی نظیر طرح شنبه‌ها با کتاب، مسابقات کتابخوانی در مساجد، استفاده از ظرفیت خیرین استان در جهت همکاری با کتابخانه‌های عمومی به تصویب رسید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279719