​رونمایی از کتاب بهزاد خداویسی با موضوع یک تجربه سینمایی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
 
 
مراسم رونمایی از کتاب «از پاریس تا دخمه»، اثر بهزاد خداویسی در کتابفروشی فرهنگان قریب برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم رونمایی و جشن امضای رمان «از پاریس تا دخمه»، اثر بهزاد خداویسی که سال‌ها در سینما و تلویزیون فعالیت داشته با حضور نویسنده، جهانبخش سلطانی، قربان نجفی و فریدون محرابی از ساعت 17 الی 19 روز پنجشنبه (سوم بهمن‌ماه) در کتابفروشی فرهنگان قریب برگزار می‌شود.
 
رمان «از پاریس تا دخمه» یک روایت داستانی از یک تجربه سینمایی است. ایده نگارش این اثر هم از این تجربه برخاسته است. تجربه ساخت فیلم داستانی نیم ساعته در دهه هفتاد درباره زرتشتیان و دخمه‌هایشان و سنت اسرارآمیز رها کردن اجساد مردگان بر فراز بلندایشان. از آنجا که صحنه‌های رازانگیز و پر از حس و عاطفه این روایت سینمایی سال‌ها در ذهن مولف زنده بود و گریستن مخاطبانش را هنگام مواجهه با این روایت در جشنواره‌های داخلی و خارجی به یاد داشته دست به نگارش این رمان زده است تا این روایت را در قالب یک داستان بلند بازآفرینی کند.
 
                           

این قصه با تمی عاشقانه روایت پرسه‌زدن‌های مردی است که بعد از سال‌ها به سرزمین اجدادی خود بازمی‌گردد تا به وصیت رعب‌انگیز پدرش که همانا بازگشت به سنت به دخمه سپاری جسد اوست، عمل کند درحالی که سال‌هاست این سنت در میان زرتشتیان معاصر تغییر شکل داده شده و از نظر قانونی بردن جسد به داخل دخمه‌ها ممنوع شده است. در این قصه در قالب سفری پر از اندوه و هراس، قصه‌هایی از عاشقانه‌ها و رنج‌های قهرمان داستان روایت می‌شود که اشارتی به رنج نوع انسان در مواجهه با تنگناهای اخلاقی و عرفی است.

علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند در زمان مشخص شده به کتابفروشی فرهنگان قریب واقع در خیابان دکتر قریب، پایین‌تر از نصرت، نبش کوچه اولیا مراجعه کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 286310