شب فرهنگی اصفهان در تبریز برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
 
 
شب فرهنگی اصفهان در تبریز برای اولین بار، با اجرای شعر و داستان‌هایی از این شهر و اهدای کتاب‌هایی درباره اصفهان به شهروندان تبریزی 24 بهمن ماه در پردیس سینمایی قدس این شهر برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، شب فرهنگی، ادبی اصفهان در تبریز 24 بهمن ماه از ساعت 15 تا 22 در پردیس سینمایی قدس تبریز به همراه امضای تفاهم‌نامه تعامل فرهنگی دو شهر اجرا می‌شود.

این برنامه به مجموعه‌ای از فعالیت‌های هنری، ادبی اصفهان در بخش‌های مختلف می‌پردازد که در بخش اول به منظور قوی کردن تعامل فرهنگی فارسی زبانان و ترک زبانان به ارائه شعر و داستان‌هایی در مورد اصفهان می‌پردازد.

در ادامه این شب فرهنگی یکی از نقالان به نام اصفهان در حوزه نمایش اسطوره‌ای برای هم‌وطنان تبریزی در سالن نقالی می‌کند. سپس یکی از تئاترهای تولیدی اصفهان به نام «کُلاغ‌ها» اثر سعید محسنی به‌روی صحنه خواهد رفت، همچنین نگارگری در مورد نماد برج قوس توسط استاد جوکار خلق می‌شود که پس از اتمام به شهرداری تبریز تقدیم خواهد شد.

اجرای موسیقی در مکتب اصفهان و اکران 12 فیلم سینمایی مرتبط با شهر اصفهان در یکی از سینماهای پردیس سینمایی قدس نیز از جمله برنامه‌های شب فرهنگی اصفهان در تبریز است.

همچنین کارگاه‌های جنبی با حضور دکتر شفقی عضو هیئت علمی و مؤسس دانشکده جغرافیای دانشگاه اصفهان و دکتر جوکار عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان برگزار می‌شود که به‌ترتیب در خصوص تشابه‌های فرهنگی میان اصفهان و تبریز و نگارگری از منظر عرفان قرن هفتم به سخنرانی می‌پردازند.

رییس اداره هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان هدف از برگزاری برنامه شب فرهنگی اصفهان در تبریز را تعامل فرهنگی فارس‌زبانان و آذری‌زبانان با یکدیگر و توسعه صنایع خلاق بر اثر توسعه فرهنگی دانست و گفت: شهرداری اصفهان غرفه فرهنگی در کنار این برنامه برپا کرده است که درآن محصولات صنایع دستی و فرش اصفهان را می‌فروشد و همچنین سوغات فرهنگی شامل کتاب‌ها و اطلاعات گردشگری شهر اصفهان نیز در قالب نقشه‌ها و کتابچه‌های گردشگری اصفهان به شهروندان تبریزی اهدا می‌شود.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 287113