هیئت برگزارکننده جایزه فانتزی بریتانیا که متشکل از اعضای انجمن نویسندگان این کشور نیز هستند، برندگان این جایزه را در سال 2020 با تاخیر اعلام کردند.
طبق اعلام انجمن فانتزی بریتانیا اسامی نامزدها و برندگان ژانرهای زیرمجموعه داستانهای فانتزی در بریتانیا طبق زیر اعلام شده است:
بهترین رمان فانتزی (جایزه رابرت هولداستوک)
برنده: کشتیهای استخوان نوشته ار.جی. بارکر/انتشارات اوربیت
دههزار در ژانویه نوشته آلیکس ای. هارو/ انتشارات اوربیت
مهاجرت نوشته هلن مارشال / انتشارات تایتان
نغمه زهر نوشته جن ویلیامز / انتشارات هیدلاین
بهترین رمان ترسناک (جایزه آگوست درلت)
برنده: قرمز شدن نوشته آدام نویل / انتشارات ریتوال لیمیتد
سنگهای طاعون نوشته جیمز بروگدن/ انتشارات تایتان
موسسه نوشته استیون کینگ / انتشارات هودر اند استوگتون
پیچیدگان نوشته تی. کینگفیشر / انتشارات تایتان
میستلتو نوشته آلیسون لیتلوود / انتشارات جو فلچر
مهاجرت نوشته هلن مارشال / انتشارات تایتان
بهترین رمان کوتاه
برنده: اورمشادو نوشته پریا شارما / انتشارات تور
میز قصاب نوشته ناتان بالینگراد/ انتشارات واندز
آلیس کهنه نوشته گرت ال. پاول / انتشارات تور
عمیق نوشته ریورز سولومون / انتشارات گالری
بقای مولی ساوتبورن نوشته تید تامپسون / انتشارات تور
عروج الهی نوشته جی. وای. یانگ / انتشارات تور
بهترین داستان کوتاه
برنده: دختر پین ایتر نوشته لورا مائورو / انتشارات اندرتاو
دوران شناسی نوشته پنی جونز / انتشارات وودز
من میگویم نوشته رابرت شرمن / انتشارات شدوبوت
فردا، وقتی جوان بودم نوشته جولی تراویس / انتشارات ایبونوال
بهترین مجموعه داستان
برنده: غمت را عمیق بخوان نوشته لورا مائورو / انتشارات اندرتاو
این خانه زخمها نوشته جورجیا بروس / انتشارات اندرتاو
ازجنگها، خاطرات و نور ستاره نوشته الیت دیبودارد / انتشارات سابترین
شاخهها خشکیدند وقتی من با آنها حرف زدم نوشته مائورا مکهاگ / انتشارات نیوکاگ
بزرگشدن چیزها نوشته پاول ترمبلی /انتشارات تایتان
بهترین گلچین ادبی
برنده: آفتابهای جدید نوشته نیسی شاول / انتشارات سولاریس
راهنمای مخفی برای مبارزه با خدایان کلیسا نوشته جنیفر بروزک / انتشارات پالس
کتاب داستانهای بیگانگان نوشته دیوید گولن / انتشارات نیوکان
سرزمین عجایب نوشته ماری اوریگان / انتشارات تایتان
درختان نوشته فیل اسلومان / انتشارات هرشام هارور
کتاب بزرگ فانتزی کلاسیک نوشته آن اند جف واندرمیر / انتشارات وینتیج
بهترین مستند
برنده: خارقالعاده تاریک : مهاجرت از هری پاتر به بازیهای گرسنگی نوشته ایبونی الیزابت توماس / انتشارات دانشگاه نیویورک
جوانا راس نوشته گینت جونز / انتشارات دانشگاه ایلینویس
تخصص رابرت هینلین نوشته فرح مندلسون / انتشارات انباند
اندوه تابوت ساز نوشته استفن ولک / انتشارات پیاس
بهترین داستان و رمان مصور
برنده: مردن نوشته کایرون گیلن / انتشارات ایمیج
روزانههای اوزون نوشته ترو میلنون / انتشارات لونا
بیپیآردی شیطانی که میشناسی نوشته مایک میگنولا/ انتشارات دارک هورس
2000 بعد از میلاد نوشته مت اسمیت / انتشارات ریبلیون
بهترین رمان اولی (جایزه سیدنی جی. بوندز)
برنده: رقصنده آب نوشته تانیهیسی کوتس / انتشارات وان ورلد
دههزار در ژانویه نوشته آلیکس ای. هارو/ انتشارات اوربیت
تحمل کودکان کوچک نوشته پنی جونز / انتشارات بلک شاک
پیوستن نوشته نینا اورام / انتشارات لونا
نظر شما